Noel Baba'nın Geyik Filosu

Noel Baba bize ulaştığında problemini şöyle tanımlıyordu:

“Geyiklerimi çok seviyorum. Ancak onların performansı çocukların mutluluğuyla doğru orantılı. Geyik filomun nasıl daha verimli olabileceği, performanslarını nasıl takip edebileceğim konusunda fikirlerim vardı ama böyle bir zamanım yoktu.

Malumunuz dünyanın tüm çocuklarını mutlu etmek gibi küçük bir misyonum var.

Çoğunuz bilmez ben Rudolph, Dasher ve bir iki geyiğim haricindeki geyiklerimin çoğunu periyodik olarak yenilerim.

Çocukları mutlu etmek için dünyanın farklı yerlerinden geyikler dönemsel olarak ekibe katılma konusunda çok isteklidirler. Ancak benim için en ideal olanı seçmek çok fazla zamanımı alıyor. 

Özellikle geyiklerimi yenileme zamanım geldiğinde problemlerim artıyordu. Hangi coğrafyanın geyiklerini tercih etmem gerektiği, geyiklerimin ne zaman dinlenmesi gerektiği bugüne dek ne kadar yol katettikleri, hangisinin daha çok yorulduğu gibi bilgilere istediğim an ulaşamıyordum.  Bu da operasyonun hem maliyetini arttırıyor hem de riskler oluşturuyordu.”

Noel Baba bizimle çalıştıktan sonraki mutluluğunu ise şöyle tanımlıyor:

“Geyik filomun analizi, oluşturulması, yönetilmesi, takibi gibi tüm işleri Filo Broker’a bırakmaya karar verdiğim için çok mutluyum. Artık sadece hangi çocuğun ne dilediğine odaklanabiliyorum. Bu da daha az karışıklık ve daha çok mutlu çocuk anlamına geliyor.”

Hepinize Mutlu Yıllar ?